W kilkuosobowej grupie będziesz mieć szansę wykazać się umiejętnościami i wiedzą.
Warsztaty poprowadzą eksperci PZU.
Postawimy przed Tobą prawdziwe zadania biznesowe – takie, z jakimi sami mierzymy się na co dzień. Pokażemy Ci, jakie narzędzia i metody stosują nasi eksperci.
W dwóch pierwszych tygodniach grudnia podczas rozmowy online skonsultujesz swoje CV, poznasz etapy rekrutacji oraz rozwiejesz wątpliwości dotyczące kariery.
Prowadzący omówią przygotowane rozwiązania zadań. Powiedzą, co było dobrze, a co warto robić inaczej.
Warsztaty odbędą się w nowoczesnym i ekologicznym biurze przy Rondzie Ignacego Daszyńskiego 4 w Warszawie.
Certyfikat będzie wartościową pozycją w Twoim CV.
Osobom spoza Warszawy zapewniamy bilety PKP.
Temat: Modelowanie wypłacalności Powszechnej Życiowej Ubezpieczalni (PŻU)
Konkretne problemy i przykłady jakie będziemy rozwiązywać w trakcie warsztatu:
Wprowadzone pojęcia i koncepcje zilustrujemy w praktyce, budując prosty model ryzyka dla Powszechnej Życiowej Ubezpieczalni, czyli PŻU.
Czego się nauczysz:
EKSPERT, KTÓRY POPROWADZI WARSZTAT:
Tomasz
Lider Nurtu Budowy Modelu Wewnętrznego PZU SA
Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie budowy, wdrażania i oceny modeli ryzyka. Doświadczenie w biznesie łączy z powodzeniem z pracą nauczyciela akademickiego, przybliżając studentom teoretyczne i praktyczne aspekty modelowania. Z ryzykiem styka się regularnie: w pracy budując modele, a w czasie wolnym szturmując alpejskie ściany.
Temat: Strategia dekarbonizacji, czyli jak liczmy ślad węglowy w Grupie PZU
W trakcie warsztatu wcielisz się w rolę eksperta ESG, odpowiadając za opracowanie szczegółowego raportu śladu węglowego oraz strategii dekarbonizacji. Twoim zadaniem będzie identyfikacja głównych źródeł emisji w Grupie PZU oraz zaproponowanie działań redukcyjnych, uwzględniających cele klimatyczne i potrzeby interesariuszy.
W trakcie spotkania dowiesz się:
EKSPERCI, KTÓRZY POPROWADZĄ WARSZTAT:
Joanna
Dyrektor Biura Zrównoważonego Rozwoju
Autorka korporacyjnej strategii ESG Grupy PZU oraz raportów społecznych m.in. samorządów i organizacji kultury. Ekspertka w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz zaangażowania społecznego biznesu. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu współpracy biznesu z instytucjami kultury, działalności prewencyjnej oraz kampanii społecznych. W Grupie PZU odpowiada za zarządzanie i wdrażanie polityki zrównoważonego rozwoju. Współpracuje z podmiotami Grupy PZU, organizacjami branżowymi i partnerami społecznymi w zakresie ESG, ochrony środowiska i wpływu na klimat oraz zrównoważonych finansów. Przewodnicząca Grupy ds. zrównoważonych finansów w Polskiej Izbie Ubezpieczeń. Członkini zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
Tomasz
Koordynator ds. ESG
Ekspert w zakresie zrównoważonego rozwoju w Grupie PZU. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w zakresie raportowania i zarządzania danymi zrównoważonego rozwoju przez spółki giełdowe. Odpowiadał za opracowanie strategii ESG dla spółek giełdowych, której wynikiem było uruchomienie indeksu WIG-ESG oraz publikacja przewodników raportowania ESG dla spółek giełdowych. Aktywnie prowadzi działalność naukową, jako wykładowca studiów podyplomowych z zakresu zrównoważonego rozwoju oraz autor badań na temat różnorodności władz spółek giełdowych. Ponadto członek grupy roboczych ds. usprawnienia raportowania ESG polskich przedsiębiorstw i współzałożyciel Stowarzyszenia POLSIF. Laureat nagrody specjalnej Kongresu Odpowiedzialnego Kapitału w 2022.
Daniel
Koordynator ds. ESG
Ekspert z obszaru środowiska i zrównoważonego rozwoju w Grupie PZU, zajmujący się redukcją emisji oraz wdrażaniem polityk zrównoważonego rozwoju. Odpowiada za raportowanie śladu węglowego oraz realizację strategii dekarbonizacji dla całej grupy. Łączy wykształcenie techniczne i ekonomiczne, co pozwala mu na efektywnie zarządzać projektami związanymi z ESG. Doświadczenie zdobył prowadząc projekty doradcze z zakresu ESG dla Polskich i zagranicznych firm. Regularnie uczestniczy w konkursach oraz panelach dyskusyjnych dotyczących transformacji gospodarczej Polski, promując świadomość ekologiczną i innowacyjne podejście do zarządzania środowiskiem.
Temat: Jak powstają wartościowe produkty? Poznaj zwinne metodyki wytwarzania oprogramowania (i nie tylko)
EKSPERCI, KTÓRZY POPROWADZĄ WARSZTAT:
Marlena
W PZU pracuję od 2013 roku i od tego czasu sprawdzałam się na różnych stanowiskach związanych nie tylko z wytwarzaniem oprogramowania. Obecnie jako Agile Coach wspieram zespoły, Scrum Masterów oraz całą organizację w odkrywaniu możliwości jakie daje zwinność oraz praktyki i narzędzia ją wspierające. Prywatnie uwielbiam zwierzęta i caravaningowe życie. Organizuję zbiórki do schronisk dla zwierząt, a swoją przyczepą campingową wraz z mężem i psem Lilą zwiedzam Polskę i Europę.
Ilona
Od 3 lat w roli Scrum Mastera. Na co dzień pracuję z zespołami wytwórczymi, wspieram je m.in. w zrozumieniu Scruma, Kanbana i wypracowaniu praktyk, które sprawią, że ich praca będzie bardziej efektywna. Moim priorytetem jest, aby grupa ludzi, z którą pracuję, rzeczywiście tworzyła zespół dążący do wspólnego celu. W wolnym czasie sporo czytam - głównie biografie i kryminały. Interesuję się kulturą i kuchnią włoską. Najchętniej każde wakacje spędzałabym w Italii.
Agnieszka
Agile Coach, Scrum Master z kilkuletnim doświadczeniem. Wspierałam dużą organizację w przejściu na zwinny sposób pracy, w której pomagałam menagerom i zespołom lepiej współpracować, szybciej reagować na zmiany i skuteczniej realizować cele dzięki wdrożeniu metod takich jak Scrum czy Kanban. Jestem również mentorem i w tej roli wspierałam liderów i pracowników w rozwijaniu ich umiejętności. To doświadczenie pozwoliło mi na wprowadzenie wraz z Agile Coachem i innymi Scrum Masterami programu mentoringowego w PZU. Program dedykowany był dla Scrum Masterów i Product Ownerów. Prywatnie mama 3 wspaniałych córek i miłośniczka ogrodu. W wolnych chwilach czytam i słucham muzyki.
Temat: Wycena ubezpieczeń na życie metodami XX wieku, XXI wieku oraz wizja przyszłości pracy aktuariusza.
W trakcie warsztatu zapoznasz się z podstawową wiedzą dotyczącą wyceny ubezpieczeń na życie. Wcielisz się w rolę aktuariusza z XX wieku, XXI wieku oraz przygotujesz składkę brutto za ubezpieczenie dla rocznie odnawialnego produktu ubezpieczeniowego składającego się z kilku ryzyk. Następnie zaprognozujesz zachowania klientów w oparciu o model elastyczności cenowej.
W trakcie rozwiązywania case study dowiesz się:
EKSPERT, KTÓRY POPROWADZI WARSZTAT:
Tomasz
Dyrektor Biura Produktów Korporacyjnych
W PZU Życie SA odpowiedzialny m.in. za taryfikację ubezpieczeń życiowych, wdrożenia produktowe, opracowanie strategii produktowej oraz zarządzanie danymi produktowymi Spółki. Menedżer z kilkunasto-letnim doświadczeniem aktuarialnym w developmentach produktowych. Lider zespołów wysoko wykwalifikowanych aktuariuszy i data-scientists, odpowiadających za wypracowanie innowacyjnych rozwiązań produktowych w oparciu o nowe narzędzia i metody. Prywatnie interesuje się tenisem ziemnym i stołowym, jak również eksperymentami mąki i wody, czyli nieprostymi wypiekami Tartine Sourdough.
Marcin
Główny Analityk BI i Danych
W PZU Życie SA odpowiedzialny m.in. za modele machine-learningowe, jak również za inne elementy związane z przetwarzaniem dużych zbiorów danych m.in. w SAS i Python. Marcin wdraża i nadzoruje elementy AI do naszego środowiska pracy oraz zajmuje się wraz z Zespołem pełną analityką taryfikacyjną Biura. Marcin opracowuje również zaawansowane analizy ad-hoc diagnozujące lub wyjaśniające wyzwania produktowe Spółki oraz przygotowuje raporty zarządcze.
Temat: Ubezpieczyciel przyszłości w dobie AI
AI to już w naszej pracy codzienność. AI pomaga nam również w wielu jednostkach biznesowych takich jak Obsługa Szkód i Świadczeń, Marketing, CX. To dzieje się już teraz. Na warsztacie natomiast skupimy się na bardziej odległej przyszłości i zastanowimy jak może wyglądać wykorzystanie AI w branży finansowo-ubezpieczeniowej za kilka lat (horyzont 2 i horyzont 3).
W trakcie warsztatu będziemy:
Czego się nauczysz:
EKSPERCI, KTÓRZY POPROWADZĄ WARSZTAT:
Sylwia
Ekspert ds. Innowacji
Sylwia to ekspertka w dziedzinie zarządzania projektami, innowacjach oraz transformacji cyfrowej, z PZU związana od ponad 5 lat. Specjalizuje się w analizie biznesowej oraz usprawnianiu procesów i wdrażaniu rozwiązań z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, w tym szeroko pojętej sztucznej inteligencji. Jej doświadczenie obejmuje prowadzenie projektów IT związanych z digitalizacją oraz tworzenie i rozwijanie produktów cyfrowych B2C.
Marcin
Ekspert ds. Innowacji
Marcin to ekspert z bogatym doświadczeniem w zarządzaniu projektami i promowaniu innowacji, w PZU pracuje od 2 lat. Ma umiejętności w analizie rynku, negocjacjach, implementacji rozwiązań AI oraz budowaniu kultury innowacji. Wcześniej pełnił kluczowe role w spółkach energetycznych, skupiając się na strategiach rozwoju i wdrażaniu nowych technologii. Przez wiele lat związany również z działami sprzedaży w sektorze finansowym.
W ramach Dni Otwartego Biznesu uczestnicy będą mogli skorzystać z indywidualnej konsultacji kariery z doświadczonym rekruterem.
Jeśli wyrazisz chęć udziału w spotkaniu umówimy się z Tobą na rozmowę online w ciągu 2. tygodni od zakończenia warsztatu.
Obserwuj nas na: