Ubezpieczenie dla klientów Banku Ochrony Środowiska SA.
Ochroną mogą zostać objęte wyłącznie urządzenia do wytwarzania energii na własny użytek.
W ramach ubezpieczenia urządzeń eko wypłacimy odszkodowanie w przypadku:
Możemy też pokryć poniesione przez Ciebie koszty związane z poszukiwaniem przyczyny szkody, uprzątnięcia miejsca po szkodzie oraz dostosowania miejsca do ponownego montażu urządzenia.
Zobacz, w jakich przykładowych sytuacjach możemy Ci pomóc:
Awarie mogą się pojawiać wskutek błędów instalatora, przy nieodpowiednim zabezpieczeniu przewodów lub zacienieniu części paneli solarnych.
Nieznany sprawca może ukraść lub zniszczyć zewnętrzne części instalacji montowane na ścianach budynku, np. falownik lub jednostkę zewnętrzną pompy ciepła.
Dzikie zwierzęta, takie jak kuny mogą przegryźć kable, a dzikie ptaki mogą uszkodzić instalację przez gniazdowanie. Takie zdarzenie również obejmujemy ochroną.
Instalacja może również spłonąć. Pożar może być skutkiem wadliwego działania instalacji fotowoltaicznej lub zaprószeniem ognia w domu lub jego okolicy.
Silny wiatr może zerwać przymocowane do dachu panele fotowoltaiczne lub uszkodzić pompę ciepła zamontowaną na budynku.
Opady gradu mogą uszkodzić panele fotowoltaiczne, solarne, jak również zniszczyć napowietrzną część pomy ciepła.
W przypadku instalacji fotowoltaicznej, umowa ubezpieczenia może zostać zawarta również w zakresie:
Jeśli Twoja instalacja fotowoltaiczna zostanie uszkodzona lub zniszczona w wyniku zdarzenia objętego ochroną w ramach ubezpieczenia urządzeń eko, dodatkowo wypłacimy odszkodowanie za stratę finansową, którą poniesiesz w wyniku przerwy w produkcji energii przez instalację fotowoltaiczną. Odpowiadamy do 180 dni przerwy w produkcji energii.
Wypłacimy Ci odszkodowanie za stratę finansową, którą poniosłeś w związku z niższą produkcją energii elektrycznej przez instalację fotowoltaiczną. Odpowiadamy za spadek produkcji, gdy wyniesie przynajmniej 20% oraz jeśli produkcja nie spadnie poniżej 60% zakładanej lub średniej rocznej produkcji energii elektrycznej w zależności od okresu podłączenia instalacji do sieci elektroenergetycznej. Mniejszą produkcję mogą powodować np. niekorzystne warunki atmosferyczne (zbyt małe nasłonecznieniem lub zbyt wysokie temperatury).
W niektórych sytuacjach nie będzie ochrony ubezpieczeniowej lub ją ograniczymy. O takich sytuacjach mówimy, że są to ograniczenia lub wyłączenia ochrony ubezpieczeniowej. Ich listę znajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia.
Ten materiał nie jest ofertą w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Szczegółowe informacje o zakresie ubezpieczenia, w tym o wyłączeniach i ograniczeniach odpowiedzialności PZU SA, znajdziesz w aktualnych ogólnych warunkach ubezpieczenia zamieszczonych w sekcji Dokumenty do pobrania.