Możesz przystąpić do ubezpieczenia, jeśli:
Obawiasz się skutków nieszczęśliwego wypadku? Możemy wypłacić pieniądze, jeśli wskutek nieszczęśliwego wypadku Twoje zdrowie poważnie ucierpi i dojdzie do trwałego uszczerbku na zdrowiu np. dojdzie do skomplikowanego złamania, amputacji lub innego urazu. Wypłatę z ubezpieczenia możesz wydać na dowolny cel, np.:
Możesz przeznaczyć pieniądze np. na wizytę lekarską, badanie lub zabieg rehabilitacyjny.
Twoja rodzina może wykorzystać pieniądze na bieżące wydatki, jeśli np. przez jakiś czas po operacji nie będziesz w stanie pracować.
Wypłacimy pieniądze, jeśli wskutek nieszczęśliwego wypadku doznasz tzw. trwałego uszczerbku na zdrowiu – np. dojdzie do skomplikowanego złamania nogi, amputacji dłoni, utraty wzroku lub słuchu.
W takiej sytuacji wystarczy, że po zakończeniu leczenia i rehabilitacji zgłosisz się do nas. Lekarz orzecznik określi rodzaj i wysokość trwałego uszczerbku na podstawie Tabeli norm oceny procentowej trwałego uszczerbku na zdrowiu. Dokładne zasady postepowania znajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia.
Trwały uszczerbek na zdrowiu to trwałe uszkodzenie organu, narządu lub układu. Oznacza to, że dany organ, narząd lub układ został utracony lub nie może już pełnić swoich funkcji – i stan ten nie ulegnie poprawie. Szczegóły znajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia.
W niektórych sytuacjach nie będzie ochrony ubezpieczeniowej lub ją ograniczymy. O takich sytuacjach mówimy, że są to ograniczenia lub wyłączenia ochrony ubezpieczeniowej. Ich listę znajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia.
Wybierz wygodny dla Ciebie sposób
Ten materiał nie jest ofertą w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Szczegółowe informacje o zakresie ubezpieczenia, w tym o wyłączeniach i ograniczeniach odpowiedzialności PZU Życie SA, znajdziesz w aktualnych ogólnych warunkach ubezpieczenia zamieszczonych w sekcji Dokumenty do pobrania.