Firma: Pekao Financial Services Sp. z o.o.
Adres: ul. Postępu 21, 02-676 Warszawa
Podstawowym przedmiotem działalności Agenta Transferowego są usługi z zakresu przetwarzania danych oraz usługi zarządzania bazą danych klientów funduszy TFI PZU.
Firma: Deutsche Bank Polska S.A.
Adres: Budynek FOCUS, Al. Armii Ludowej 26, 00-609 Warszawa
Dla Funduszu inPZU SFIO:
Firma: Bank Pekao S.A.
Adres: ul. Grzybowska 53/57, 00-950 Warszawa
Depozytariusz działa niezależnie od Towarzystwa, w interesie Uczestników Funduszu.
Depozytariusz jest zobowiązany niezwłocznie zawiadamiać Komisję, że Fundusz działa z naruszeniem prawa lub nienależycie uwzględnia interes Uczestników Funduszu.
Depozytariusz występuje w imieniu Uczestników, z powództwem przeciwko Towarzystwu z tytułu szkody spowodowanej niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem obowiązków w zakresie zarządzania Funduszem i jego reprezentacji.
Depozytariusz wytacza powództwo na wniosek Uczestnika Funduszu. Depozytariusz może udzielić pełnomocnictwa procesowego adwokatowi lub radcy prawnemu.
Z uwzględnieniem art. 98 § 1 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. – Kodeks postępowania cywilnego (Dz. U. z 2014 r. poz. 101, z późn. zm.), koszty procesu ponosi Uczestnik Funduszu, z wyjątkiem kosztów zastępstwa procesowego Uczestnika, które w przypadku przegrania procesu ponosi Depozytariusz.
W przypadku gdy Depozytariusz stwierdzi brak podstaw do wytoczenia powództwa, jest obowiązany zawiadomić o tym Uczestnika, nie później niż w terminie trzech tygodni od dnia złożenia wniosku przez Uczestnika. Jeżeli z wnioskiem, o którym mowa powyżej, wystąpiło kilku Uczestników Funduszu, a szkoda każdego z uczestników spowodowana jest niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem tych samych obowiązków Towarzystwa i w ocenie Depozytariusza zasadne jest wytoczenie powództwa także w imieniu innych Uczestników Funduszu, Depozytariusz ogłasza zgodnie z określonym w Statucie sposobem podawania informacji do publicznej wiadomości oraz na swojej stronie internetowej o zamiarze wytoczenia powództwa oraz o możliwości zgłaszania przez Uczestników Depozytariuszowi wniosków o wytoczenie takiego powództwa w terminie 2 miesięcy od dnia ogłoszenia.
Zgodnie a art. 72a ust. 7 Ustawy, Depozytariusz może żądać od Towarzystwa, a w przypadku gdy na podstawie umowy, o której mowa w art. 4 ust. 1a albo 1b Ustawy, funduszem inwestycyjnym zarządza i prowadzi jego sprawy spółka zarządzająca albo zarządzający z UE - od spółki zarządzającej albo zarządzającego z UE, podmiotów, o których mowa w art. 45a lub art. 46 Ustawy, podmiotu, któremu zlecono prowadzenie ksiąg rachunkowych Funduszu lub dokonywanie wyceny aktywów Funduszu, biegłego rewidenta Funduszu oraz podmiotu prowadzącego rejestr uczestników, informacji niezbędnych do wytoczenia powództwa, o którym mowa powyżej.
Ponadto do uprawnień Depozytariusza należy:
Zgodnie z art. 248 ust. 1 Ustawy, Depozytariusz będzie likwidatorem Funduszu, chyba że Komisja wyznaczy innego likwidatora. Likwidacja Funduszu polega na zbyciu jego Aktywów, ściągnięciu należności Funduszu, zaspokojeniu wierzycieli Funduszu i umorzeniu Jednostek Uczestnictwa przez wypłatę uzyskanych środków pieniężnych Uczestnikom Funduszu, proporcjonalnie do liczby posiadanych przez nich Jednostek Uczestnictwa. Zbywanie Aktywów Funduszu powinno być dokonywane z należytym uwzględnieniem interesów Uczestników Funduszu.
Departament Powierniczy Deutsche Bank Polska S.A. w Warszawie.
Dla Funduszu PZU Impuls SFIO
Biuro Powiernicze Klientów Krajowych i Administracji Funduszy Bank Polska Kasa Opieki S.A.